Aizanoi Antik Kenti Saat

Aizanoi antik kenti zeus tapınağı. 90 274 351 21 01.

Zekeriyaipekle Gezi Gunlugu Aizanoi Antik Kenti

Kütahya ya yaklaşık 50 km uzaklıktaki çavdarhisar ilçe merkezi nde kocaçay irmağı nın yukarı kesiminde kurulmuş olan aizanoi antik kenti ndeki yerleşim izleri m ö.

Aizanoi antik kenti saat. Kemaller mh cumhuriyet cd. çünkü saat 5 15 civarında müze kapanıyordu. Efes bergama side gibi antik kentler ile çağdaş olan aizanoi antik kenti ikinci efes olarak da adlandırılmaktadır.

Kış döneminde ise 3 ekim 14 nisan arası 08 45 ile 17 30 saatleri arasında açıktır. Aizanoi antik kenti fotoğrafları için tıklayınız. şu anda kadarının gün yüzüne çıkartıldığı antik kent teki ilk sistemli kazı çalışmaları 1926 yılında almanlar tarafından başlatılmıştır.

αἰζανοί latinized as aezani was an ancient greek city in western anatolia located in what is now çavdarhisar kütahya province its ruins are situated astride the river penkalas some 1 000 m 3 300 ft above sea level the city was an important political and economic centre in roman times. Yapımına imparator hadrian döneminde başlanan ion düzeninde tapınağın en önemli özelliğiyse alt kısmında tonozlarla örtülü farklı bir mekanın olmasıdır. Müze kartınız varsa ücretsiz giriyorsunuz yoksa da ücret 5 civarındaydı.

Antik dünyanın ilkler şehri. Zeus tapınağı şehrin merkezi kutsal alanı. Bu mekan anadolu da roma döneminde benzeri olmayan bir yapıdır.

3000 li yıllara kadar gitmektedir. Aizanoi antik kenti kütahya çavdarhisar ilçe merkezinde kütahya ya 50 kilometre uzaklıktadır. Antik tiyatro ve.

Penkalas kocaçay irmağı nın yukarı kesiminde tanrıça meter steunene nin kutsal mağarası civarında yaşayan frigyalılar ın öncüsü olarak antik kaynaklarda geçen azan adlı mitoloji kahramanının su perisi erato ile efsanevi kral arkas ın birleşmesinden aizanoi. Ege bölgesi gezilecek antik kentleri içerisinde olan aizanoi yaz dönemi olan 15 nisan 2 ekim arası 08 45 ile 19 00 saatleri arasında açıktır. Aizanoi antik kenti ziyaret saatleri ve giriş ücretleri.

Surviving remains from the period include a well preserved temple of. Roma döneminde antik kentte yaklaşık 80 100 bin kişinin yaşadığı tahmin edilmekle birlikte kentte sadece 3 kilometre uzaklıkta bulunan meter steunene kutsal alanı mozaikli hamam ve nekropolleriyle görülmeye değer bir kent aizanoi. Geç kaldığımızı ve saat 5 civarında oraya vardığımızı söylemiştik.

5 dakika yürümeyle önce zeus tapınağını görmek istedik. 43710 çavdarhisar kütahya 90 274 351 21 01. Kemaller mh cumhuriyet cd.

Aizanoi antik kenti nin tiyatrosunda dikkat çeken ayrıntı kütahya nın çavdarhisar ilçesinde geçmişi 5 bin yıl öncesine uzanan aizanoi antik kenti ndeki tiyatroda yürütülen.

Aizanoi Antik Kenti Ve Dunyanin En Iyi Korunmus Zeus Tapinagi Kutahya

Aizanoi Antik Kenti Ve Dunyanin En Iyi Korunmus Zeus Tapinagi Kutahya

Kutahya Cavdarhisar Aizanoi Antik Kenti Bilgileri Ve Zeus Tapinagi

Aizanoi Antik Kenti Nerede Aizanoi Antik Kenti Hakkinda Bilgi Tarihi Efsanesi Giris Ucreti Ve Ziyaret Saatleri

Kutahya Cavdarhisar Aizanoi Antik Kenti Bilgileri Ve Zeus Tapinagi

Zekeriyaipekle Gezi Gunlugu Aizanoi Antik Kenti

Nba Oyuncusu Furkan Korkmaz Aizanoi Antik Kenti Ne Hayran Kaldi Son Saat Gazetesi

Yesile Burunen Aizanoi Antik Kenti Nin Gecesi Ayri Gunduzu Ayri Guzel Yenikutahya Com

Aizanoi Antik Kenti Nin Gecesi Ayri Gunduzu Ayri Guzel Son Dakika Flas Haberler