Tikal Antik Kenti

Tikal de saray tapınak tören alanı adak taşları top oyun sahası teras steller yollar ve buhar hamamları gibi 3 000 civarında yapı yer alıyor. 900 300 arasında küçük bir köy olan tikal.

Yagmur Ormanlari Nda Gizlenmis Maya Kenti Seyahat Haberleri

Oğuz irmak onedio üyesi.

Tikal antik kenti. Tikal guatemala da bulunan yaklaşık 1 000 yıl önce terk edilmiş bir antik maya kenti dir. 1979 yılından beri unesco dünya mirası nda bulunan tikal antik kenti ülkenin kuzeyindeki tikal ulusal parkı nda yer alıyor. Deze tickets en tours in laodikeia antik kenti worden in meerdere talen aangeboden.

Dünyanın en büyük maya kenti ve tören yeri olan bu kent unesco tarafından hem dünya kültür mirasları listesi ne hem de dünya doğa miraları listesi ne alınmıştır yaklaşık 400 hektarlık bir alan üzerine kurulmuştur ve saray. Yağmur ormanları içinde yer alan tikal antik kenti ne doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Yağmur ormanları içinde yer alan tikal antik kenti ne doğru yürüyüşümüze başlıyoruz.

The city known to the maya themselves as mutul is one of the grandest in mesoamerica. Tikal guatemala maya antik kentinde gezintiye hazır mısınız. Ana sayfa haberler gündem.

Tikal hakkında bilinmesi gerekenler. Tikal kuzey guatemala nın yağmur ormanlarının derinliklerinde bulunan maya harabelerinden oluşan bir komplekstir. Tarihçiler bölgedeki 3 000 den fazla yapının antik imparatorluğun en güçlü krallıklarından birinin başkenti olan yax mutal adlı bir maya şehrinin kalıntıları olduğuna inanıyorlar.

Aizanoi antik kenti nin tiyatrosunda dikkat çeken ayrıntı kütahya nın çavdarhisar ilçesinde geçmişi 5 bin yıl öncesine uzanan aizanoi antik kenti ndeki tiyatroda yürütülen. Tikal guatemala maya antik kenti ve en çok izlenen amatör videolar vidivodo da. Amongst the first maya cities to gain prominence in the early classic period 250 600 ce tikal built its wealth by exploiting its natural resources and geographical location to.

Hierapolis laodikeia tour vanaf us 440 00 hierapolis laodiekia tour vanaf us 396 43 turkije seven churches tour vanaf us 2 306 08 bekijk alle ervaringen in laodikeia antik kenti op tripadvisor. Tikal located in the north of the petén region of guatemala was a major maya city which flourished between 300 and 850 ce. Burası gerçekten çok geniş bir alana yayılmış bir antik kent.

32 paylaşim 14 07 2015 04 09 14 07 2015 14 40. Tikal de saray tapınak tören alanı adak taşları top oyun sahası teras steller yollar ve buhar hamamları gibi 3 000 civarında yapı yer alıyor. Facebook ta paylaş twitter da payla.

Yagmur Ormanlari Nda Gizlenmis Tikal Antik Kenti

Yagmur Ormanlari Nda Gizlenmis Tikal Antik Kenti

Yagmur Ormanlari Nda Gizlenmis Tikal Antik Kenti

Tikal Antik Kenti Gezimanya

Tikal Gezi Rehberi Guatemala Tikal Antik Kenti Gezimanya

Rotasiz Seyyah Guatemala Daki Tikal Antik Maya Kenti Facebook

Yagmur Ormanlari Nda Gizlenmis Tikal Antik Kenti

Yagmur Ormanlari Nda Gizlenmis Tikal Antik Kenti

Tikal Gezi Rehberi Guatemala Tikal Antik Kenti Gezimanya