Pergamon Antik Kent

Bekijk alle 38 tours van pergamon antik kenti op tripadvisor. Akropolis kızıl avlu ve asklepion.

Pergamon Antik Kenti Bergama Tickets Tours Tripadvisor

Bergama krallığı nında aynı zamanda başkenti olan antik kent en parlak dönemlerinde dünya üzerinde atina ve roma ile birlikte en önemli kentlerden biriydi.

Pergamon antik kent. Pergamon bergama antik kenti kazı çalışmaları esnasında bulunan bazı seramikler antik dönemde burada küçük bir yerleşimin bulunduğunu göstermektedir. We adviseren u om tours van pergamon antik kenti van tevoren te boeken om uw plek vast te leggen. Pergamon ismi ufak bir değişiklik ile bergama olarak günümüze aktarılmış olup korunaklı kale anlamına gelmektedir.

Pergamon antik kenti anadolu topraklarında hatta insanlık tarihinde ilklerin şehri olarak da adlandırılır. Pergamon antik kenti mysia bölgesinde bulunan ve batı anadolunun en büyük ve önemli kentleri arasında yer almakta idi. Ii eumenes kapısından girilen orta kentte hamam çeşitli evler gymnasium spor salonu diodoros pasparos adlı soylu bir zenginin muhteşem taban mozaikli evi demeter hera bazilikası vardır.

Pergamon antik kent ile ilgili ilginizi fazlasıyla çekecek diğer detaylar ise şöyle. Yunancada yukarı kent anlamına gelmektedir. Mysia bölgesi günümüzde yerleşimler dikkate alındığında balıkesir ilinin tümünü manisa ve izmir illerininde kuzey bölümleri ile kütahya ilinin batısını içine almakta idi.

Ayrıca diğer bilgiler için 0232 631 2884 numaralı bergama örenyeri telefon numarasını arayabilirsiniz. Als u via tripadvisor boekt kunt u tot 24 uur voor de aanvang van uw tour annuleren om een volledige restitutie te krijgen. Pergamon şehrinin topografik zorluğundan dolayı arazi teraslaması yapılarak inşa edilen bu şehirde orta ve aşağı kent olarak adlandırılan iki yer daha mevcuttur.

Fakat bugün kalıntıları görülen antik kent helenistik ve roma dönemlerinde gelişme göstererek geniş bir alana yayılmıştır. Pergamon antik kenti giriş ücreti ise müze kart ı olmayanlara 50 tl olup müze kart geçmektedir ve antik kent her gün gezilebilir. Ege sahiline ulaşımı sağlayan caicus nehri vadisi ne bakan kent büyük bir stratejik değere sahipti.

Pergamon antik kenti nde bulunan önemli eserler. Kent kuruldu ismi oldu attelia günümüzde ise antalya bergama ya tur yapılır ise burası antik çağ kalıntıları olarak 3 bölümde inceleniyor. Pergamon antik kenti caicus nehri nin günümüzde bakırçay kuzey ucunda kurulmuş eski bir yunan kentiydi.

Mö 282 133 arasında da pergamon krallığı nın başkentiydi. Akropolis kralların ve sosyal sınıflandırmaya göre üst düzey insanların yaşadığı yer idi. Pergamos un teuthrania kralını öldürdükten sonra kenti ele geçirdiği.

Pergamon eski çağlarda misya bölgesinin önemli merkezlerinden biriydi. Pergamon günümüzde izmir iline bağlı bergama ilçesinin merkezinin yerinde kurulu antik kentin adıdır. Pergamon adı bir söylence kahramanı olan pergamos tan gelir.

Pergamon mysia bölgesinde yer alan önemli bir kent. Günümüzde pergamon antik kenti nin eski bergama ana alanları bugünkü modern bergama kentinin kuzeybatısındadır.

Pergamon Antik Kenti Nerede Pergamon Antik Kenti Hakkinda Bilgi Tarihi Efsanesi Giris Ucreti Ve Ziyaret Saatleri

Local Guides Connect Re Pergamon Antik Kenti Gezisi Local Guides Connect

So Much To See Review Of Pergamon Antik Kenti Bergama Turkey Tripadvisor

Pergamon Antik Kenti Bergama 2020 All You Need To Know Before You Go With Photos Tripadvisor

Pergamon Antik Kenti Stock Photo Edit Now 1163448355

Pergamon Antik Kenti Bergama 2020 All You Need To Know Before You Go With Photos Tripadvisor

Pergamon Antik Kenti Bergama 2020 All You Need To Know Before You Go With Photos Tripadvisor

Pergamon Kralligi Nin Merkezi Pergamon Antik Kenti Seyahat Haberleri

Ilklerin Sehri Pergamon Antik Kenti