Kibyra Antik Kenti

Miliaslı kolonistlerce mö 300 lerde pisidia karya frigya ve likya arasında bugünkü gölhisar ilçesinde kurulmuş köklü bir devlet geleneğine sahip kibyra antik kenti stadyumu meclis binası agorası ile oldukça önemli bir antik kent. Kibyra antik kenti ndeki lahitler stadion.

Kibyra Antik Kenti Burdur Ilinde Nerede Giris Ucreti Tarihcesi Ve Ozellikleri Tatil Seyahat Haberleri

Kies een andere datum.

Kibyra antik kenti. Skip navigation sign in. Kibyra antik kenti burdur gölhisar ilçesinin horzum mahallesinde birbirinden derin yarlarla ayrılan hâkim üç tepelik üzerinde yer almaktadır. Kibyra antik kenti nerede.

200 m uzunluğunda u şeklinde olan stadın ortasında. Yolu takip ettiğinizde solda zamanının ihtişamlı stadyumlarından biri olan 10 bin kişilik stadion u göreceksiniz roma dönemine ait ms 23 yılında yapımına başlanmış olan bu stadyumda atletizm yarışlarının yanı sıra gladyatör savaşlarının da olduğu biliniyor. Kibyra antik kenti haberleri ve güncel son dakika gelişmeleri için tıklayın.

Kibyra antik kenti burdur un gölhisar ilçesi sınırlarında göl ve ova manzarasına sahip üç tepe üzerinde kurulu. 1 van 4 dingen om te doen in golhisar. Olay salcan 14 eylül 2018 dünyayı ve anadolu yu her fırsatta geziyor gerek anadolu ve gerekse dünyada gezdiğim ülkelerde gördüklerimi genellikle seri yazılar halinde geniş kapsamlı sizlere aktarmaya çalışıyorum.

Kibyra antik kenti slaytofisicom. Gölhisar burdur türkiye deki bu antik şehirle ilgili burdur müzesindeki eserler. Antik coğrafya yazarı strabon a göre büyük iskender dönemindeki bir anadolu kenti olan kibyra da 30 bini aşkın bir ordu ve 2 binin üzerinde atlı birliği var.

Kibyra antik kenti ile ilgili tüm video fotoğraf ve haberler hürriyet te. Gölhisar ovasının batı yamacına hakim bir noktada ardıç ve sedir ormanlarıyla kaplı 1 100 1 300 metre yüksekliğe kurulu. Gladyatörler şehri olarak bilinen kent burdur il merkezinin 110 km güneybatısında yer alıyor.

Bu çok büyük bir sayı. Er zijn helaas geen tours en activiteiten beschikbaar om online te boeken op de data die u heeft geselecteerd. Kibyra antik kenti yazı ve fotoğraf.

Kentin yerleşim alanı oldukça büy uu.

Kibyra Antik Kenti Nerede Kibyra Antik Kenti Hakkinda Bilgi Tarihi Efsanesi Giris Ucreti Ve Ziyaret Saatleri 2020

Kibyra Antik Kenti Arkeogezgin

Gladyatorler Sehri Kibyra Antik Kenti Ntv

Kibyra Antik Kenti Kultur Portali

Gladyatorlerin Sehri Kibyra Seyahat Haberleri

Kibyra Antik Kenti Kultur Portali

Kibyra Antik Kenti Nomisma Youtube

Kibyra Antik Sehri Burdur Burdur A Nasil Gidilir Yolcu360

Gladyatorler Sehri Kibyra Antik Kenti Ntv