Ege Bölgesi Efes Antik Kenti

Efes antik kenti bütünüyle benzersiz bir kent eski efsanelere göre. 1994 te unesco tarafından dünya mirası geçici listesi.

Efes Antik Kenti Tarihcesi Hakkinda Bilgi Nerede Giris Ucreti Ulasim

Efes antik kenti 26 kasım 2014 admin ege bölgesi izmir yorum yazılmamış izmir selçuk a bağlı efes antik kenti hakkında ulaşım giriş ücretleri vb.

Ege bölgesi efes antik kenti. Izmir in selçuk ilçesindeki antik kentin yakınlarındaki otluk alanda çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle efes antik kenti nin üst kapı bölgesine ilerledi. Kuruluşu cilalı taş devri mö 6000 yıllarına dayanır. Detaylı bilgiler bu yazımızda sizlerle paylaşılacaktır.

Dünyanın yedi harikasından biri olan efes antik kenti anadolu nun en önemli antik şehirlerinden bir tanesidir günümüzde bu antik kentin sadece yüzde on beşi ortaya çıkarılmıştır. Izmir in merkezine 75 kilometredeki efes e gitmek için izmir aydın otoyolu nu takip ederek selçuk kavşağından çıkmalısınız. Efes ephesus amazon adı ile bilinen kadın savaşçılar tarafından kurulmuştur.

6000 yıllarına dayanan efes antik kenti farklı dönemlerde roma yunan ve türklere ait bir antik kent olmuştur. Hikayeler sizi öyle farklı çağlara götürüyor ki efes in zamansız bir mekan olduğu gerçeğiyle yüz yüze geliyorsunuz. Içerisinde artemis tapınağı meryem ana evi ve ashab ı kehf gibi yapıtları bulunduran bu olağanüstü eser izmir in selçuk ilçesinde yer almakta ve türkiye nin en önemli turistik yerleri arasında bulunmaktadır.

Efes antik kenti ile ilgili sayısız efsane var bu muazzam kenti gezme fırsatı yakaladığınızda bu efsanelerin gerçek olabileceği hissine kapılıyorsunuz. Antik kent denilince akıllara gelen nefes kesici efes e nasıl gidilir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Ege bölgesi nde bir çok antik kent yer almakla beraber biz bu yazımızda daha iyi korunmuş heybetli yapıları ve sahip olduğu potansiyel ile adından söz ettiren en popüler 11 antik kenti ele alacağız.

Efes antik kenti nerede tarihi efsanesi giriş ücreti 2020 unesko ile tescillenmiş nadir yerlerden biri olan efes antik kent nerede tarihi efsanesi ve giriş ücreti 2020 hakkında gezi notlarım. Hem kütüphane hem de antik kabir yapısını görebileceğiniz celsus kütüphanesi türkiye nin.

Bir ege klasiği antik kent. 1 efes antik kenti. Efes antik kenti.

Işte ege de mutlaka görmeniz gereken 11 antik kent. Klasik yunan döneminde iyonya nın on iki şehrinden biriydi. Isminin ana tanrıça kenti anlamına gelen arzawa krallığındaki bir kentten apasas dan geldiği düşünülür.

Efes antik kent in tüm bölümlerini gezerek tarihini ve kültürünü anlatmaya çalışacağım. Selçuk ilçesindeki efes antik kenti yangının eşiğinden döndü türkiye nin en çok yabancı turist çeken bölgelerinin başında gelen efes antik kenti yangının eşiğinden döndü. Bir kısmı hayal gücünüzü zorlayan bir kısmı düşündürüp bir kısmı sizi heyecanlı.

Izmir in selçuk ilçesinde yer alan antik kent her yıl 1 5 milyon ziyaretçi ağırlar.

Gezilebilecek Tarihi Yerler Gobeklitepe Den Efes Antik Kent E

Ege Deki Antik Kentler Kilavuzu Garentaday Blog

Ege Bolgesi Nde Gormeniz Gereken 11 Antik Kent

Izmir In Antik Cag Kenti Selcuk Gezi Rehberi Oku Gez Paylas Dunya Seninle

Efes Antik Kenti Nerede Nasil Gidilir Giris Ucreti Ziyaret Saatleri Izmir

Efes Antik Kenti Selcuk Efes Antik Kenti Yorumlari Tripadvisor

Efes Vikipedi

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilgiler Nerededir Mimarisi Ve Tarihcesi Bilgihanem

Efes Antik Kenti Biz Evde Yokuz