Ege Antik Kentler

Ege bölgesinin antik kentleri. Tiyatrosu mermer yolu yamaç evleri ile selçuk da bulunan bu kent muhakkak görülmesi gereken antik kentler listesinde haklı bir yere sahiptir.

Ege Deki Antik Kentler Kilavuzu Garentaday Blog

Ege bölgesi antik anadolu uygarlıkları yunan ve roma medeniyetlerinin yanı sıra pek çok kültürden miras kalan antik kentler üzerinde üstünde yükseliyor peki yolu ege den geçenler için kesinlikle gidilip görülmesi gereken antik kentler hangileri.

Ege antik kentler. Dünyada paranın ilk basıldığı lidya başkenti manisa ilinin salihli ilçesinde yer alan sardes antik kenti dünyada ilk madeni paranın basıldığı yer olması açısından çok önemlidir. Ege antik kentler cenneti bundan hiç şüphemiz yok. Gittiğiniz yerlerde herhangi bir tanesi varsa ve hele ki yakındaysa sakın uğramamazlık gezmemezlik etmeyin derim.

Zaten türkiye nin gerek ege bölgesi gerekse diğer coğrafi bölgeleri birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkiye nin bütün coğrafi bölgelerinde olduğu gibi ege bölgesinde de birçok antik kentler bulunmakta. Türkiye nin konumlandığı topraklarda var olmuş binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini antik kentler sayesinde gözlemlemek mümkün.

Antik kentlerde yer alan her kalıntı bize geçmiş medeniyetlerden bir ipucu fısıldıyor. Ege de mutlaka görmeniz gereken antik kentler eski rota eylül 26 2018 0 comment 3 2 3k birçok farklı uygarlığa ev sahipliği yapmış olan bu topraklar her yeni kurulan uygarlığın katkılarıyla yeni kentler yeni kültürler ve yapılar inşa etmiştir. Ege bölgesinin muhtemelen en popüler antik kenti konumundadır.

Bu kadim medeniyetlerin yerleşim alanlarında görülecek paha biçilemez eserler var. Türkiye nin en güzel antik kentleri. Bundan dolayı bizim için kesinlikle keşfedilmesi gereken ilham verici bir rota.

Ege nin tarih hazineleri defineleri antik kentler belgesel treause of aegean ancient cities anadolu nun keşfedilmemiş hazinelerine antik kentlerine seyahat edip sizin için tarih te yolculuk. Ege bölgesi nde görmeniz gereken antik kentler içerisinde laodikya mutlaka olmalı. Türkiye nin en güzel antik kentleri ve tiyatroları listesi.

Bir yaz tatilinde doğa şöleni sunan bu bölge antik kentleriyle yolculuğumuza gizem de katıyor. Ege deyince deniz kum güneş yanında bir de antik kentler akla ilk gelenlerden. Antik kentler genellikle ege ve akdeniz bölgelerinde görülmektedir.

Antik kentler tarihin en güzel kalıntıları olarak günümüze kadar ulaşmışlardır. Her geçen gün güncelleyeceğimiz bu antik kentler kategorimizin en önemlilerinden başlıca olanı izmir de bulunan efes antik kenti dir. Hazır herkes tatile çıkmışken ya da çıkmaya hazırlanırken biraz geç de olsa ege deki eşsiz antik kentleri tanıtmak istedim.

8 sardes antik kenti.

Ege Nin Kesfedilmesi Gereken Antik Kentleri Pegasus Hava Yollari

Ege De Mutlaka Gormeniz Gereken Antik Kentler Eski Rota

Ege De Kesfetmenizi Bekleyen 6 Antik Kent Kultur Portali

Ege De Kesinlikle Gormeniz Gereken Antik Kentler Ege Da 10 Antik Kent

Ege De Kesinlikle Gormeniz Gereken Antik Kentler Ege Da 10 Antik Kent

Ege De Kesinlikle Gormeniz Gereken Antik Kentler Ege Da 10 Antik Kent

Ege Deki Antik Kentler Kilavuzu Garentaday Blog

Ege De Kesinlikle Gormeniz Gereken Antik Kentler Ege Da 10 Antik Kent

Ege Deki Antik Kentler Kilavuzu Garentaday Blog