Efes Antik Tiyatrosu Hakkında Kısa Bilgi

Efes antik kent tiyatrosu. Içerisinde artemis tapınağı meryem ana evi ve ashab ı kehf gibi yapıtları bulunduran bu olağanüstü eser izmir in selçuk ilçesinde yer almakta ve türkiye nin en önemli turistik yerleri arasında bulunmaktadır.

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilgi Ucuzagit Blog

98 ile 117 yıllarında gerçekleşmiştir.

Efes antik tiyatrosu hakkında kısa bilgi. Oturma kapasitesi 20 000 kişinin üstünde olan antik tiyatro efes harabelerinin en iyi korunmuş alanlarının. Yunan roma ve türk olmak üzere birçok medeniyetin izlerini üzerinde taşımaktadır. 65 sırası bulunan 25 000 kişi kapasiteli bu antik tiyatro günümüze kadar çok iyi bir şekilde muhafaza edilerek gelmiştir.

Efes antik kenti kentine mimari gözle bakılmalıdır. Antalya ya turistik açıdan değer katan bir yer olmasının yanı sıra konser ve kalabalık organizasyonların gerçekleştirilmesi için oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Avrupa nın bazı ülkelerinde efes ile boy ölçüşecek antik şehirler olsa da doğu akdeniz de günümüze kadar ayakta kalabilmiş en kapsamlı antik eser olduğu muhakkaktır.

Efes kuruluşu cilalı taş devri m ö. 6000 yıllarına dayanan efes antik kenti farklı dönemlerde roma yunan ve türklere ait bir antik kent olmuştur. Efes antik tiyatrosu hakkında kısa bilgi ile ilgili deneyimledik sizin için yazdık.

Antik efes kentinin en üst tarafında yer alan antik tiyatro günümüze kadar sağlam kalmış en güzel eserlerden biridir. Efes te panayır dağı eteğinde yer alır. Efes antik kenti hakkında kısaca bilmeniz.

Bu yerde olan kalıntılar incelendiği zaman kütüphanelerin konaklama alanlarının. Efes antik kenti tarihi. Efes antik kenti kısa bilgi.

Izmir ilinin selçuk ilçesinde yer alan efes antik kenti. Efes antik kenti hakkında bilgiler etkileyici hikayesi ile pek çok kişinin ilgisini çeken aspendos tiyatrosu mimarisi ile de göze hitap eden tarihi yapılardan biridir. Efes antik tiyatrosu imparator cladius döneminde yeniden inşa edilmeye başlanmış ve günümüzdeki efes antik tiyatronun tamamlanması m s.

Antik dönemin en büyük açık hava tiyatrosu özelliğini taşıyan bu tiyatro tam 24. 6000 yıllarına dayanan izmir in selçuk ilçesinin 3 km uzağında bulunan antik kent. Ilk tiyatronun yapıldığı tarih helenistik dönem e aittir.

Efes antik kenti ülkemizin tarihi dokusunun zenginleşmesini sağlayan önemli yerlerden birisidir. Efes antik kenti dünyanın en iyi muhafaza edilmiş tarihi eserlerinden biridir. Efes antik tiyatrosu günümüzde sanat tarihi açısından dünya çapında en önemli yapılardan birisi olarak kabul edilmektedir.

Dünya nın en büyük açık hava tiyatrosu olan efes antik kent tiyatrosu tarihi helenistik döneme kadar uzanmaktadır roma döneminde gladyatör savaşlarına sahne olan bu kent tiyatrosu aynı zamanda toplantı salonu olarak da kullanılmıştır.

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilgiler Nerededir Mimarisi Ve Tarihcesi Bilgihanem

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilgi Bilgitimi

Efes Antik Kenti Nerede Giris Ucreti Ve Tum Detaylar Seyahat Dergisi

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilgiler Nerededir Mimarisi Ve Tarihcesi Bilgihanem

Efes Antik Kenti Tarihcesi Hakkinda Bilgi Nerede Giris Ucreti Ulasim

Efes Antik Kenti Kisa Bilgi Eodev Com

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilmeniz Gerekenler

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilgiler Nerededir Mimarisi Ve Tarihcesi Bilgihanem

Efes Hakkinda Genel Bilgi Efes In Tarihcesi Ve Mimari Eserleri