Efes Antik Kenti Gezilecek Yerler

Dilerseniz efes te gezilecek yerlere genel hatlarıyla şöyle bir bakalım. Kentin amazon adı ile anılan kadın savaşçılar tarafından kurulduğu ve arzawa ana tanrıça kenti krallığı nın şehri apasas olduğu rivayet edilmektedir.

Izmir Gezilecek Yerler Efes Antik Kent Kemeralti Ve Izmir In Tarihi Ve Turistik Yerleri Seyahat Haberleri

Coğrafyacı gezgin akademisyen.

Efes antik kenti gezilecek yerler. Binlerce yıllık tarihte unutulmaz bir yolculuğa çıkacağınız adeta zaman makinesi ile o yıllara gitmiş gibi hissedeceğiniz eşsiz güzellikte bir yer efes antik kenti binlerce yıl ayakta kalmayı başarmış birbirinden özel eserlerin yanında yaklaşık 8 km 2 lik alana yayılan kazı ve restorasyon çalışmaları günümüzde de devam. Efes antik kenti mö 6000 yılında kurulmuş dünya nın önde gelen antik kentlerinden biridir. Efes antik kenti gezilecek yerler.

Efes antik kenti gezilecek yerler. ülkemizin en kıymetli kültürel mirası olan efes antik kenti ni henüz keşfetmediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Antik efes kenti nin kuruluşu m ö.

Gezen bilir kitap okursanız daha çok bilirsiniz. Bu kadar kalabalık bir kentte neler olmaz ki. Işte bu yüzden efes te gezilecek ve keşfedilecek o kadar çok yer var ki.

Efes antik kenti nin tarihi efes antik kenti mö 6000 yılında kurulmuş birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış dünyanın önde gelen tarihi kentlerindendir. Izmir selçuk da bulunan ve en çok ziyaret edilen yerler arasındaki efes antik kenti gezilecek yerler listenize mutlaka almalısınız. Türkiye nin en önemli turistlik yerleri arasında yer alan efes antik kenti içerisinde artemis tapınağı meryem ana evi ve ashabı kehf gibi yapıları bulunduran olağan üstü bir eserdir kuruluşu m ö.

öncekileri küçük bir yerleşim birimiyken zamanla gelişerek büyüyor. 6000 yıllarına cilalı taş devri ne kadar iniyor. Bu dönemlere ilişkin net bilgiler mevcut değildir.

Imkanınız ve zamanınız varsa mutlaka gitmelisiniz. Efes antik kenti milattan önce 0 0 da neredeyse 200 bin civarında insanın yaşadığı belirtiliyor. çok sayıda tapınak kütüphane ibadethane çeşmeler v s bize göre efes antik kentini gezmemek büyük bir eksiklik.

Burası avrupa dan ve dünyanın çeşitli memleketlerinden gelen hristiyanların uğrak yeri. Kenti kadın savaşçılar yani amazonlar kuruyor. Antik şehir izmir den 83 selçuk tan 3 5 kuşadası ndan 19 istanbul dan 552 ankara dan ise 628 km uzaklıkta.

6000 senelerine uzanan ve helenistik döneminden bizans beylikler ve osmanlı dönemlerine kadar aktif yerleşim yeri olarak da kullanılmıştır. Hacı olmak için efes antik kenti ziyaret eden birçok kişi yazın her dönemi buraya gelir ve en eski kiliseler arasındaki meryem ana kilisesinde ayin. Ion roma bizans selçuklu osmanlı uygarlıklarının yaşadağı bölgede her medeniyetten izler bugün halen görülebilmektedir.

Izmir gezilecek yerler listesinin en değerli yerlerinden efes antik kenti izmir in güneyinde selçuk ilçesi sınırlarında yer alıyor. Arzawa ana tanrıça kenti krallığının şehri apasas dan geldiği söyleniyor.

Efes Tanitimi Efes Te Gezilecek Yerler Gorulmesi Gereken Yerler Turistik Yerleri Tarihi Mekanlari Efes Nerede Ve Nasil Gidilir

Gezilecek 10 En Iyi Yer Efes Antik Kenti Yakinlarinda Selcuk

Gezilecek 10 En Iyi Yer Efes Antik Kenti Yakinlarinda Selcuk

Efes Antik Kenti Gezilecek Yerleri Efes Selcuk Izmir Gezilmesi Gereken Yerler

Efes Antik Kenti Biz Evde Yokuz

Efes Antik Kenti Rehberi Nerede Tarihi Ve Giris Ucretleri

Efes Antik Kenti Gezilecek Yerler Gezilecek En Iyi 20 Yer

Efes Antik Kenti Biz Evde Yokuz

Efes Antik Kenti Nerede Nasil Gidilir Ve Giris Ucreti Selcuk Izmir