Antik Tiyatro Izmir

Efes antik tiyatrosu antik dönemin en büyük açık hava tiyatrosu özelliğini taşıyan bu tiyatro tam 24 000 kişi kapasiteli. Işte biz de antik izmir kentinin yani smyrna nın izindeyiz bu yazımızda.

Izmir Kadifekale Deki Smyrna Antik Tiyatrosu Gun Isigina Cikiyor

Tiyatronun sahnesi maalesef yıkılmı.

Antik tiyatro izmir. Bergama antik tiyatrosu izmir 12 ekim 2014 in izmir müzeler slide tarafından mehmet akıncı büyük bir kale görünümündeki bergama akropolü son derece dik bir tepe üzerinde kurulmuş. Keyif içinde merak ve kahkahayla izleyeceğiniz bu oyunda zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Biletix eglenceye giris biletiniz.

Oyunlarında kahkahadan ödün vermeyen antik tiyatro bu sezon çöz bakalım ile güldürmeye devam ediyor. Gelin önce hep. Izmir de gezilecek yerler listesi içindeki en değerli antik kent efes i gezmek için en az 3 saatinizi ayırmanız gerekiyor.

çagri merkezimiz 0850 755 55 55. üzerinde gecekonduların bulunduğu yapılardan tiyatronun bulunduğu alan kamulaştırılarak üzerinde bulunan evler yıkılmış. Izmir in en büyük agorası ise konak ta bulunuyor.

özellikle efes ve bergama gibi büyük medeniyetlerin gölgesinde kalmış gibi görünse de antik smyrna kenti hem kültür hem mimari açıdan tartışılmaz öneme sahip. Antik kentte stadyum tiyatro gibi yapılar da mevcut lakin bu tarihi değerler maalesef çarpık kentleşmeye kurban gitmiş. Biletinizi tek tusla tek telefonla ve tek adimla alabilirsiniz.

Derece arkeolojik sit alanı genişledi. Izmir türkiye nin üçüncü en büyük şehri olsa da tarihi daha yeni yeni açığa çıkarılıyor diyebiliriz. Antik dönemin 7 harikasından biri olarak kabul edilen artemis tapınağı celcus kütüphanesi antik tiyatro kral yolu yamaç evler antik kente gelenlerin görmesi gereken yerlerden.

29 şubat cumartesi günü oynanacak olan çöz bakalım oyununun indirimli biletleri için hala fırsatınız var. Izmir 1 no lu kültür ve tabiat varlıklarını koruma bölge kurulu na sunulan antik tiyatro ve kadifekale 1 derece arkeolojik sit alanının genişlemesi önerisi kurul tarafından kabul edildi ve tiyatro ile kadifekale nin 1. Antik tiyatro izmir izmir büyükşehir belediyesi nin eylül 2012 de başladığı kadifekale surlarındaki yenileme çalışmalarını yerinde inceleyen aziz kocaoğlu kale nin eski cazibesini kazanması ve alanın turist çeken bir bölge haline getirilmesi için çabaladıklarını söyledi.

Efes Antik Kenti Biz Evde Yokuz

Akdeniz In Yeni Antik Tiyatrosu Konak Ta Doguyor

Efes Antik Kenti Hakkinda Bilmeniz Gerekenler

Kadifekale De Antik Tiyatro Gorundu

Izmir Deki Antik Tiyatro 1500 Yil Sonra Gunese Kavustu

Izmir Life Antik Roma Tiyatrosu

File Selcuk Antik Tiyatro Jpg Wikimedia Commons

Smyrna Tiyatrosu

Efes Antik Tiyatrosu Selcuk Izmir Izmir De Yapilacak Seyler