Antik Kent Efes

Efes tarih öncesinden başlayarak hellenistik roma bizans doğu roma beylikler ve osmanlı dönemleri boyunca kesintisiz yerleşim gördü ve her zaman politik ve ticari bir merkez oldu. Efes antik kenti giriş ücreti ve ziyaret saatleri.

Efes Antik Kenti Nerede Oteldenal Com

Efes in büyüme süreci ise atina prensi androklos ile başlamış bergama kralı attolos un da bölgeyi romalılara miras bırakmasıyla da zirveye ulaşmıştır.

Antik kent efes. Efes antik kenti nerede. ö 6000 yıllarına kadar dayanmaktadır. çukuriçi höyük ayasuluk tepesi efes antik kenti meryem ana evi olarak dört bölümden oluşur.

Izmir in şelçuk ilçesinde yer alan efes antik kenti nin ilk kuruluşu m. Efes antik kenti giriş ücreti ne kadar. Kuruluşu cilalı taş devri mö 6000 yıllarına dayanır.

Tarihin tüm dönemlerinde ticari dini kültürel bir merkez olan liman kenti efes unesco dünya miras listesi ndedir. Antik kent içerisinde bulunan yamaç evler i görmek istiyorsanız girişinde bulunan gişeden ayrı bir bilet almanız gerekmektedir. Klasik yunan döneminde iyonya nın on iki şehrinden biriydi.

1994 te unesco tarafından dünya mirası geçici listesi. Efes antik kenti giriş ücreti 100 tl dir her gün açık olan antik kente girişte müzekart geçmektedir efes antik kenti ziyaret saatleri yaz ve kış mevsimi olarak değişmekte olup aşağıdaki gibidir. Bu tiyatro tam olarak 24 000 kişi kapasiteli tiyatronun oturma alanları gayet iyi olmasına rağmen sahne alanı maalesef yıkılmıştır.

Yılın 365 günü açık olan efes antik kenti ziyaret saatleri nisan ekim döneminde 08 00 19 00 kasım mart döneminde ise 08 00 17 00 olarak düzenlenmiş. Efes antik kenti 2020 yılı giriş ücreti 100 tl dir.

Enjoy the videos and music you love upload original content and share it all with friends family and the world on youtube. 7000 yıla kadar uzanan tarihi boyunca bilim kültür ve sanatta önemli rol oynayan efes antik dünyanın en önemli metropollerinden. Türkiye nin belkide antik dünyanın hala en önemli ören yerlerinden biri olan efes in günümüze kadar ulaşmış en önemli yapılarından biri tiyatro sudur.

Efes antik kent tiyatrosu. 6000 yıllarına dayanan efes antik kenti farklı dönemlerde roma yunan ve türklere ait bir antik kent olmuştur. Antik kent bir yıl boyunca müzekart ile 2 kez müzekart ile ise sınırsız ziyaret edebiliyor.

Efes antik kenti sık sorulan sorular. Efes antik kenti fotoğrafları için tıklayınız. Içerisinde artemis tapınağı meryem ana evi ve ashab ı kehf gibi yapıtları bulunduran bu olağanüstü eser izmir in selçuk ilçesinde yer almakta ve türkiye nin en önemli turistik yerleri arasında bulunmaktadır.

Antik kente yılda 2 kez müze kart ile ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Efes giriş ücreti 60 tl. Paul un vaazlarını gerçekleştirdiği efes antik kent tiyatrosu antik dönemin en büyük açık hava tiyatrosudur.

Efes Vikipedi

Efes Antik Kenti Istenci

Uygarliklarin Besigi Efes Antik Kenti Filiz Gulten Kose Yazilari

Efes Antik Kenti Biz Evde Yokuz

Efes Antik Kenti Izmir Ilinde Nerede Giris Ucreti Tarihcesi Ve Ozellikleri Tatil Seyahat Haberleri

Efes E Nasil Gidilir Turna Com

Efes Antik Kenti Nerede Efes Antik Kenti Hakkinda Bilgi Tarihi Efsanesi Giris Ucreti Ve Ziyaret Saatleri

Efes Antik Kenti Yapisal Ve Tarihi Ozellikleri Antbilgi

Efes Antik Kenti Nerede Nasil Gidilir Ve Giris Ucreti Selcuk Izmir