Antalya Antik Kent Tiyatrosu

Antalya ve ilçelerinde bulunan antik kentler hakkında bilgi ulaşım haritaları resim albümleri giriş ücretleri. Mimarisi yanında mermer heykeltıraşlığıyla da ünlüdür.

Antalya Antik Kentler Antalya Gezi Rehberi

Yüzyılda akalar tarafından kurulmuş ve antik devrin mamur zengin kentlerinden biridir.

Antalya antik kent tiyatrosu. Tiyatronun helenistik bir öncü yapısı olduğu halen kanıtlanabilmiş değildir. I s 2 y yılda aspendoslu theodoros un oğlu mimar zenon tarafından yapılmıştır. Biz sadece 7 tanesini belirttik diğer antik tiyatroları yorum olarak bekliyoruz.

Antalya termessos antik kenti antalya nın döşemealtı ilçesinin sınırlarında bulunan bu ören yeri tabiatın içinde saklı ve maalesef gerekli ilgiliyi görememiş antik kentlerimizden biridir. Aspendos serik ilçesinin 8 kilometre doğusunda köprüçayı nın dağlık bölgesinden düzlüğe ulaştığı yerde m ö. Biri küçük biri büyük iki tepe üzerinde kurulu olan antik kent antalya nın en çok ziyaret edilen tarihi bölgeleri arasında yer alıyor.

Uzaklıkta ağlasun ilçesinin 7 km. 5 perge antik kenti. Konser tiyatro ve çeşitli etkinliklerin düzenlendiği antik kentin günümüze ulaşan en önemli yapısı aspendos antik tiyatrosu ise ms 2.

Ihtişamlı tiyatrosu ve sütunları ile antalya nın en meşhur antik kentlerinden biri olan parha yı kesinlikle görmelisiniz. şehre giden yol üzerinde ilk karşılaşılan yapı yunan roma tipinde inşa edilmiş anıtsal tiyatro binasıdır. Tiyatro curtius kardeşler tarafından imparator marcus avrelius a ithaf edilmiştir.

Aspendos tiyatrosu hakkında bilgi. Yüzyılda romalılar tarafından inşa edilmiş. Side antik tiyatrosu side antik kenti nin yer aldığı yarımadanın daraldığı kesimde ve kentin merkezinde yer almaktadır.

Antik lykia pamphylia ve pisidia bölgeleri şehirleri. Dünyada en fazla antik tiyatroya sahip kent antalya. Roma devri nde yapı plan açısından helenistik gelenekte yarım daireden taşan biçimde yapılmış olmasına karşın inşa tekniği açısından roma mimarisi geleneğinde.

Zamanında adına para bastırılan şehir ticaret yolu üzerinde bulunduğu için stratejik olarak önemli bir konuma sahip. Selçuklular zamanında tiyatro restore edilmiş ve kervansaray olarak kullanılmıştır. Antalya nın kaş ilçesinde antik kent ve kaş ın likya dönemindeki isimlerinden biri antalya ya 110 burdur a 33 km.

Doğusundaki aksu sınırları içinde yer almaktadır. Kent antalya şehir merkezinin 17 km. Antik dünyadan bu güne kadar gelebilmiş en sağlam tiyatrodur.

Kuzeydoğusunda yer alan antik bir kent günümüzde yaklaşık olarak konya ve karaman illerinin güneybatı antalya nın ise kuzeydoğu kesimlerini kapsayan bölgenin antik dönemlerdeki adı. Aspendos antalya ilinin serik ilçesinde bulunan belkıs köyünde yer alan anfi tiyatrosuyla meşhur bir antik kenttir. Aspendos antik kenti antalya ilinin serik ilçesindeki belkıs köyü nde bulunan ve muhteşem antik tiyatrosu ile dünyaca ünlü tarihi bir yer.

Aspendos Tiyatrosu Ozellikleri Tarihi Ve Hikayesi

Aspendos Antik Kenti Hakkinda Bilgi Aspendos Antik Tiyatrosu Nerede

Antalya Da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Antik Kent Antalya Cityzone

Aspendos Antik Kenti Ne Nasil Gidilir Hellovillam

Antalya Da Ziyaret Etmeniz Gereken 6 Antik Kent Rota Senin

Antalya Da Mutlaka Gitmeniz Gereken 7 Antik Kent Antalya Cityzone

Aspendos Kultur Portali

Antalya Antik Kentler Antalya Gezi Rehberi

Aspendos Antik Kenti Tarihi Villacentam Com