Alinda Antik Kenti Kamp

Geçmişinde bir çok medeniyete ev sahipliği yapan il genelinde 23 antik kent ve ören yeri bulunan aydın da yeni bir keşif daha yapıldı. 5 alinda antik kenti karpuzlu anadolu nun en görkemli antik kentlerinden olan alinda antik kenti mutlaka gidilip görülmeli.

Alinda Antik Kenti Gezi Rehberi Arpa Boyu Yol

Biz kenti gezmeye agora nın olduğu bölümden başladık.

Alinda antik kenti kamp. Aydin ın karpuzlu ilçesinde alinda antik kenti çevresinde araştırma yapan yüzey araştırma ekibi içerisinde yazıt olan oda mezar buldu. Aytap antik kent kamp alanı nasıl gidilir kamp şartları nelerdir çevresinde görmeye değer nereler var kamprota ile kolayca öğrenin. Aytap antik kenti kamp alanı.

Daha sonra kenti ziyaret eden arkeolog sir charles fellows ve diğer gezginler tarafından bulunan paralar sayesinde buranın alinda olduğu anlaşılmıştır. Aytap antik kenti nde kamp yapmalısınız. Alinda antik kentini tarih sahnesine çıkaran ve onu ünlü yapan karia.

Ilk kez böyle yazıtlı oda mezar bulunması heyecan yarattı. Günümüze kadar korunmuş yapıları bulunan antik kent roma ve bizans dönemi mimari özelliklerini barındırmaktadır. Alinda antik kenti 1765 yılında antik dönem araştırmacısı ve gezgin richard chandler tarafından ziyaret edilmiş ve komşusu alabanda ile karıştırılmıştır.

Yazımı kısa tutarak ve fotoğraflarım ile tanıtmaya çalıştığım aytap antik kenti gelip görmenizi kamp yapıp bu antik kent ve koyda çay ve yemeklerinizi yaparak güzel vakitler geçirmenizi tavsiye ederim alanya ya gelirseniz mutlaka uğramalısınız. Antik kentin içinde kamp yapılamıyor ancak çevredeki boş alanlarda kamp yapmaya uygun alanlar mevcut. Agora dan yukarı kısıma ilerlemek bakıldığında zor gibi görünse bile antik dönemde kullanılan fakat şuan izleri pek belli olmayan dolambaçlı patika ile tiyatroya tırmanmak hiçte zor değil.

şehirden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta kuzeyde bulunmakta olan ve eteklerinde yanartaş adı ile bilinmekte olan aynı zamanda hiç sönmeyen bir ateş ile yerli yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir. Olimpos antik kenti hakkında olimpos adını eski dönemlerde olimpos dağı olarak da bilinmekte olan tahtalı dağı ndan almaktadır. Adını kommagenne kralı iv.

Kısa bir yürüyüş mesafesiyle devasa büyüklükte olan agoraya ulaştık. Antiochus un karısı iotepe den alan aytap antik kenti antalya ilinin alanya gazipaşa karayolu üzerinde yer almaktadır. Anadolu nun en görkemli antik kentlerinden birisi de alinda antik kentidir.

Alinda Antik Kenti Nerede Nasil Gidilir Aydin Antik Kentler Gezisi

Aydin Ucretsiz Kamp Alanlari Sosyola

Aydin In En Iyi 10 Kamp Alani Kampbros

Alinda Antik Kenti Picture Of Alinda Ruins Aydin Tripadvisor

Aydin Kamp Alanlari Aydin Da Kamp Yapilacak En Iyi 26 Yer Biletbayi Com

Alinda Antik Kenti Gezi Rehberi Arpa Boyu Yol

Tuncer Koc Alinda Antik Kenti Agora Pazar Yeri Aydin Facebook

Alinda Antik Kenti Aydin Alinda Antik Kenti Yorumlari Tripadvisor

Alinda Antik Kenti Gezi Rehberi Arpa Boyu Yol