Aizanoi Antik Borsa

Borsa yapısı macellum sütunlu cadde. Antik dünyanın ilkler şehri.

Dunyanin Ilk Borsasi Aizanoi Antik Kenti Kutahya Youtube

Antik baraj ve.

Aizanoi antik borsa. Aizanoi antik kenti kütahya çavdarhisar ilçe merkezinde kütahya ya 50 kilometre uzaklıktadır. Borsa yapısı macellum sütunlu cadde. Aizanoi antik kenti tanıtım videoları yukarı mahallesi cumhuriyet cad 43710 çavdarhisar kütahya 90 274 351 21 01.

43710 çavdarhisar kütahya 90 274 351 21 01. Aizanoi antik kenti nin adını frigyalıların bir efsanesinden aldığı düşünülmektedir. Dünyada varlığı tespit edilen ilk borsa kütahya nın çavdarhisar ilçesinde bulunan aizanoi antik kentinde yer almaktadır.

Penkalas kocaçay irmağı nın yukarı kesiminde tanrıça meter steunene nin kutsal mağarası civarında yaşayan frigyalılar ın öncüsü olarak antik kaynaklarda geçen azan adlı mitoloji kahramanının su perisi erato ile efsanevi kral arkas ın birleşmesinden aizanoi. şehir kültürel yapısı gereği ikinci efes olarak tanımlanıyor. Aizanoi antik kenti zeus tapınağı stadyum tiyatro kompleksi ve macellumu dünyanın bilinen ilk borsa yapısı 2 tane roma hamamı antik baraj yapısı sütunlu caddesi 2 tane roma köprüsü ile roma döneminin en önemli kentlerindendir.

Tanrıça meter steunene kutsal alanı on beş bin kişilik tiyatrosu on üç bin beş yüz kişi kapasiteli stadyumu roma hamamları anıt kapıları ve dünyanın en iyi korunmuş örneklerinden biri olan zeus tapınağı ile aizanoi görkemli bir antik kenttir. Kemaller mh cumhuriyet cd. Aizanoi antik şehri kütahya merkezine 58 kilometre uzaklıkta bulunan çavdarhisar ilçesinde.

Antik tiyatro ve stadyum. 43710 çavdarhisar kütahya 90 274 351 21 01. Kemaller mh cumhuriyet cd.

Bundan yaklaşık 200 yıl kadar önce keşfedilen ve keşfinden bugüne gün yüzüne kavuşan buluntularıyla tarihe ışık tutan aizanoi dünyanın bilinen ilk borsa yapısı macellum ile ön. Antik tiyatro ve stadyum. 1970 gediz depreminde çavdarhisar merkez camii yıkılmış 1971 yılındaki kazı çalışmalarında borsa yapısı açığa çıkmıştır.

Antik kent dünyanın en iyi şekilde korunmuş zeus tapınağını dünya nın ilk borsa merkezini roma hamamlarını sütunlu caddeyi ve 20 000 kişi kapasitesinde amfi tiyatroyu içeriyor. 1 2 yüzyıl aralığında inşaa ed. Antik dünyanın ilkler şehri.

Aizanoi Antik Kenti

Borsa Picture Of Aizanoi Kutahya Tripadvisor

Aizanoi Antik Kenti Zeus Tapinagi Ve Ilk Borsa Yapisi Tarihli Sanat

Dunyanin Ilk Borsa Binasini Da Icinde Barindiran Aizonai Antik Kenti Ne Ilgi Artiyor Ntv

Dunyanin Ilk Borsa Binasini Da Icinde Barindiran Aizonai Antik Kenti Ne Ilgi Artiyor Ntv

Aizanoi Antik Kenti Antik Yazar

Aizanoi Ilk Borsa Kultur Portali Medya Kutuphanesi

Dunyanin Ilk Borsa Binasina Ilgi Buyuyor

Aizanoi Antik Kenti Zeus Tapinagi Ve Ilk Borsa Yapisi Tarihli Sanat