Aigai Antik Kenti Yol Tarifi

Aigai antik kentinde üç farklı bölgede nekropolis alanları yer almaktadır. Meclis binası meclis binası.

Aigai Aiolis Antik Kenti Acik Hava Muzesi

Aigai antik kenti ms 3.

Aigai antik kenti yol tarifi. Smyrna agora antik kenti adresine yol tarifi almak ve ulaşım bilgisi için buraya tıklayınız. Kentin en büyük nekropolisi gün dağı nın kuzeydoğu etekleri ile daha kuzeyde gryneion magnesia arasındaki antik yolun geçtiği vadinin kuzey yamaçlarında yer almaktadır. Güzergah bilgisini arkadaki haritadan görebileceğiniz gibi karşıyaka ulaşımı için detaylı bilgiye yol tarifi ne tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

Kentteki son dönem yerleşimi 12. Manisa nın yuntdağı bölgesindeki aigai antik kenti ndeki kazılarda roma dönemine ait ege denizi nden manisa ya uzanan antik yol tespit edildi. Aigai manisa ilinin köseler köyü nün 2 km güneyindeki gün dağı nın üzerinde kısmen ayaktaki harabelerden ibaret bir antik kenttir.

Aigai aiolis antik kenti iletişim bilgileri yorumları nasıl manisa yunusemre yuntdağıköseler mahallesi yuntdağıköseler köyü iç yolu adresi nerede konumu çalışma saatleri nasıl giderim yol tarifi. Yüzyılda terkedilmesinin ardından yaklaşık olarak bin yıl boyunca tekrar iskan görmemiştir. Aigai antik kenti karşıyaka arası mesafe süre olarak yaklaşık 1 saat 27 dakika sürecektir.

Yüzyıla dayanan aigai antik kenti ndeki kazılarda 2000 yıl önce taştan yapılan 55 kilometre uzunluğunda yol keşfedildi. Aşağıdaki haritayı kullanarak smyrna agora antik kenti nerede bulunduğunu haritadaki yerini nereye yakın görebilir ve yol tarifi alabilirsiniz smyrna agora antik kenti konumuna yakın yerleri görmek için buraya tıklayınız. Aigai sözcük anlamı keçi olarak söylense de helen dilinde aigailer anlamına gelmektedir.

Antik yazarlar tarafından aktarılan geleneğe ve oluşturdukları kronolojiye gören m ö. Ilimiz merkez dulkadiroğlu ilçesi karamaraş mevkiinde yer alan 2007 yılı ağustos ayında yapılan kaçak kazı ihbarı neticesinde başlatılan çalışmalarla ortaya çıkarılan germanicia antik kenti taban mozaikleri ile ilgili ç. Manisa da tarihi mö 8.

Bu döneme ait geç bizans kale iskânına ait sınırlı izler doğu kilise de görülmektedir. Yol ayrımından 14 km sonra antik kente vardık. Aigai antik kenti ile karşıyaka arası 87 km dir.

Izmir aliağa yolu üzerinde şakran dan hemen sonra aigai antik kenti tabelası var. Kentin batısında ve güney bölümünde de nekropolis bulunmaktadır. 1100 yıllarından sonra yunanistan dan gelip kuzeybatı anadolu kıyılarına yerleşen aioller tarafından kurulan 12 kent arasındadır.

Tarihe antik kentlere ilgi duyuyorsanız ve manisa civarından köseler köyü yol üzerindeyseniz bu tarihe tanıklık edip aigai antik kentini gezmenizi tavsiye ederim. Zirve gerçekten yorucu ke. Aigai aiolis antik kenti haritası telefonu ve uydu görüntüsü.

Aigai Deki Kazilarda 2 Bin Yillik Roma Yolu Bulundu Son Dakika Haberler

Aigai Antik Kenti Kultur Portali

Aigai Antik Aiolis Medeniyeti Sumako Celebi

Aigai Antik Kenti Manisa Merkez

Aigai Antik Kenti Kultur Portali

Vali Deniz Aigai Antik Kentinde Devam Eden Kazi Calismalarini Inceledi Manisa Haberleri

Aigai Antik Kenti Kultur Portali

Aigai Antik Kenti Merkez Yunus Emre Manisa Sanal Tur Mekan360 Com

Manisa Haberleri Aigai Antik Kenti Nin Agora Kazisi Icin Destek Araniyor Yerel Haberler