Adada Antik Kent

Bulunduğu bölgeyi çam ağaçları ve ardıç ağalarıyla süslemiş ve kendini sadece ziyaretçilerine açmaktadır. Strabon ptolomaios ve hierokles de kentten bahseder.

Adada Antik Kenti Kultur Portali

Adada antik kenti isparta nın sütçüler ilçesinde bulunan adada antik kenti pisidia bölgesinin antik kentleri arasında yer almaktadır.

Adada antik kent. Kentin kuruluş tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte mö ii. şehrin ismi ilk olarak artemidorosda geçmektedir. Adada antik kenti has 414 members.

Hirschfeld ve aynı zamanda w m. Adada antik kenti sütçüler. Yüzyılda termesosla adada arasında yapılan bir anlaşma metninde geçmektedir.

Ramsey tarafından tespit edilmiştir. Isparta sütçüler ilçe karayolu üzerinde yer alan antik kent sağrak köyü ne 2 km il merkezine 90 km uzaklıktadır. Adada antik kenti sütçüler.

önemli kalıntılardan biri olan antik kent kovada gölü nün güneydoğusunda bulunmaktadır. Strabon ptolomaios ve hierokles de kentten bahseder. Isparta sütçüler ilçe karayolu üzerinde yer alan antik kent sağrak köyü ne 2 km il merkezine 90 km uzaklıktadır.

şehrin ismi ilk olarak artemidorosda geçmektedir. Isparta adada antik kenti nin ismi ilk olarak artemidoros da geçmektedir kent 1888 yılında ilk olarak g.

Adada Antik Kenti Kultur Portali

Adada Antik Kenti Kultur Portali

Adada Antik Kenti Nerede Nasil Gidilir Gezilecek Yerler

Adada Antik Kenti Sutculer Adada Antik Kenti Yorumlari Tripadvisor

Adada Antik Kenti Lavanta Villa

Adada Antik Kenti Isparta

Adada Antik Kenti Isparta Sutculer Isparta Adada Antik Kenti Isparta Nerede Adada Antik Kenti Isparta Hakkinda Adada Antik Kenti Isparta Neresi Adada Antik Kenti Isparta Nasil Gidilir

Adada Antik Kenti Sutculer Adada Antik Kenti Yorumlari Tripadvisor

Adada Antik Kenti Isparta Ili Antik Kentleri Antik Pisidia Kenti Geziler Tarih Resimler